Nastąpiła drobna, ale istotna zmiana. Nie dodajemy już słów kluczowych, po prostu uzupełniamy tabelki. Jeśli jakichś danych nie mamy - nie wpisujemy. W polu "pora roku" wpisujemy nazwę pory roku z małej litery. Jesli chodzi o lotmiska - wystraczy kod ICAO. WAŻNE! Numer linii kolejowej dodajemy w cudzysłowie np "447"!
Pamiętajcie, nasz skrypt galerii wykorzystuje pliki Cookies! Nie jesteśmy szpiegami i nie korzystamy z nich, ale nasz skrypt już tak. Korzystając z galerii jednocześnie zgadzasz się z tym faktem.
Sugerujemy, żeby dodawać zdjęcia w rozmiarach : szerokość 1600px, wysokość 1200px.
Maksymalny rozmiar dodawanych zdjęć wynosi 3MB.
 
Home > Infrastruktura > Obiekty i linie zamknięte
Click to view full size image

Zaproszenie do tańca z przeszłością

Na zakończenie serii z Mazur rzecz bardzo znamienna. Wiadukt nad nieczynnym szlakiem Kętrzyn - Węgorzewo w okolicy wsi Czerniki.
Przemierzając nieczynny szlak, aż by się chciało, by za plecami usłyszeć gwizdawkę. Ta ziemia aż o to się prosi. Siedząc pod przyczółkiem zaobserwowaliśmy, jak parowozy oczerniły wnętrze łuku, ile sadzy i wspomnień pozostawiły po sobie w małym fragmencie wspólnej rzeczywistości. Dać się porwać w tan z przeszłością i znów spotkać dawnych, stalowych władców tych pięknych ziem...

W zieleni wiją się dwie stalowe nici przytwierdzone drewnem i betonem do świętej ziemi. Prowadzą w minione, prowadzą w tchnienie ciepła i eterycznej lekkości. Wołają z przeszłości "zabierz się z nami w wędrówkę do tego, co ludzkim nakazem zostało wymazane z doli". I bez pardonu ciągną na samo dno, otulając mackami mchu, dymu i stali. By pokazać czym jest piękno, życie i śmierć...

File information
Filename:nazamknięcie.jpg
Album name:Oelka / Obiekty i linie zamknięte
Miejsce / stacja (kolej):Czerniki
Data wykonania zdjęcia:29.05.2015
Numer linii kolejowej według D-29:259
Filesize:553 KiB
Date added:Jun 03, 2015
Dimensions:1280 x 865 pixels
Displayed:137 times
URL:http://www.fotokolej.home.pl/cpg1418/displayimage.php?pid=4378
Favorites:Add to Favorites
 

(C) Jacbull & rufio198 Wszelkie prawa zastrzeżone
Wszystkie treśći znajdujące się na stronie są wyłączną własnością ich autorów i podlegają prawom autorskim. Edycja, modyfikacja i zamieszczanie tych treści bez zgody autora jest zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczane na witrynie, jednak dołoży wszelkich starań aby uniknąć treści obraźliwych, wulgarnych oraz plagiatów.
(C) Galeria kolejowa FOTOKOLEJ.WAW.PL 2010 - 2018