Linia 29 - Polecamy 100 najlepszych stron o kolejach Toplista Stron Kolejowych Kolejowa Toplista Back
Zapraszamy
Mając na uwadze fakt, że prowadzimy galerię publiczną, tak zwani Administratorzy postanowili przekazać Wam kilka słów "zamiast regulaminu".
Po pierwsze galerie współtrzworzą wszyscy autorzy zdjęć, ale także i komentarzy. Miejcie to na uwadze przy dodawaniu zdjęć.
Po drugie - rozmiar zdjęć. W zasadzie nie zamierzamy wprowadzić limitów, ale pamiętajcie, że niektóre zdjęcia mogą być za małe (a nie każdy ma lupę przy komputerze), a niektóre za duże. Ogólnie zalecamy rozmiar zdjęć według szerokości. Szerokość rekomendowana przez nas wynosi 1600 px. Przy zdjęciach z kadrowaniem pionowym tym wymiarem będzie wysokość. Każde zdjęcie nie powinno przekroczyć także wagi 3MB.
Nie zamierzamy sprawdzać każdego zdjęcia linijką (gdyż nie mamy takowej na stanie :)), a poza tym nawet by się nam nie chciało - zdjęcie ma się podobać, a nie zostać wymierzone co do piksela.
Po trzecie - ważna rzecz - prawa autorskie. Zdjęcia dodawane do galerii przez danego użytkownika muszą być jego własnością, lub musi mieć potwierdzoną zgodę. Nię będziemy tolerować przypadków kradzieży zdjęć.
Po czwarte - Przestrzegajmy prawa. Mówię tu o tym, że treści dodawane przez nas są widoczne dla wszystkich, są więc treściami publicznymi. Przypadki wulgaryzmów oraz obrażania innych również nie będą tolerowane.
Po piąte - Postarajmy się o to, żeby nie dodawać nieudanych zdjęć. Zdjęcia pokazywane publicznie nie powinny być technicznie złe. Zastrzegamy sobie prawo do usunięcia zdjęcia, lub do dodania uwagi pod zdjęciem.
Chcemy także, aby Wasze zdjęcia na galerii były wyczerpująco opisane. Pamiętajcie więc o dodawanie zdjęć do odpowiednich katalogów. Pod każdym zdjęciem są przeznaczone do tego pola, które należy wypełnić, przed dodaniem zdjęcia:
1.Słowa kluczowe. To ważna rzecz, gdyż pomaga w wyszukiwaniu i przechowywaniu zdjęć. Poniżej znajduje się schemat wypełniania słów kluczowych:
Seria Numer D29_numer Województwo Miejscowość Pora_roku Rok
na przykład:
SM42 SM42-569 D29_410 Zachodniopomorskie Mirosławiec jesień 1997
Pamiętajmy, że nazwy miejscowości i województw piszemy z dużej litery.
W przypadku nazw dwuczłonowych dodajemy podkreślnik np. Wierzchowo_Pomorskie.
2. Miejsce. Tutaj nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć. Tutaj podajemy nazwę miejscowości, lub szlaku, na którym zdjęcie było zrobione.
3. Data wykonania zdjęcia. Datę wpisujemy w formacie Dzień - Miesiąc - Rok.
4. Rodzaj i numer (nazwa) pociągu. Jeżeli fotografujemy tabor wpisujemy tutaj rodzaj pociągu, numer i ewentualnie nazwę. Te dane możemy znaleźć we wszelkich rozkładach jazdy, w tym w służbowych. Poniżej kilka przykładów wpisywania:
ROPJr 40024
EIEi 1607 "ODRA"
IR 33046
TLK 19514
Jeżeli nie znamy numeru pociągu, miejsce to pozostawiamy puste. Nie jest to takie ważne.
5. Numer linii według D29.
Tutaj wpisujemy numer linii kolejowej według instrukcji D29. Jeżeli takowego nie znamy, te dane są w internecie.
Co do użytkowników - Przy rejestracji wypełniamy wszystkie pola. Wiadomo, niektórzy użytkownicy będą chcieli pozostać anonimowi, ale tacy muszą każdorazowo potwierdzić chęć rejestracji E-mailem.
Każdy nowy użytkownik otrzymuje status "Nowego Użytkownika". Oznacza to, że każde jego zdjęcie musi być zaakceptowane przez przynajmniej jednego administratora (Jest nas dwóch, damy radę :)).
Po pewnym czasie, jeżeli uznamy, że użytkownik nie jest botem i dodaje zdjęcia, które są technicznie dobre uzyskuje status Użytkownika. Może wtedy dodawać zdjęcia bez naszej akceptacji.
Jeśli stwierdzimy długotrwały brak aktywności użytkownika, konto zostanie usunięte.
Na galerii nie ma ocen, ale jeżeli któryś z administatorów uzna, że zdjęcie się nie nadaje na galerię, może je usunąć.
I na koniec najważniejsze:
Administrator ma zawsze rację (przynajmniej jeden, jeżeli admistratorzy mają odrębne zdania, na pewno po dłuższej bijatyce dojdą do porozumienia).
(C) Jacbull & rufio198 Wszelkie prawa zastrzeżone
Wszystkie treśći znajdujące się na stronie są wyłączną własnością ich autorów i podlegają prawom autorskim. Edycja, modyfikacja i zamieszczanie tych treści bez zgody autora jest zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczane w witrynie, jednak dołoży wszelkich starań aby uniknąć treści obraźliwych, wulgarnych oraz plagiatów.
(C) Galeria kolejowa FOTOKOLEJ.WAW.PL 2010-2016